Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkół w Modliborzycach

Nauka przez zabawę Lekcje edukacyjne w Janowie Lubelskim

Utworzono dnia 06.04.2022

Nauka przez zabawę

Lekcje edukacyjne w Janowie Lubelskim

 

To był dzień pełen wrażeń. Uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej z wielką radością wybrali się, 29 marca, na wspólną wycieczkę do Janowa Lubelskiego. Ktoś powie blisko? Nawet blisko, najbliżej, a może być bardzo ciekawie!

 

,,Jest takie miejsce zaczarowane, gdzie bajka z życiem się miesza.

 To, co tam widzisz czasem Cię smuci, a innym razem rozśmiesza…

Jest takie miejsce piękne i ważne, bo do przemyśleń nas zmusza.

 To teatr. Teatr na tym polega, że uczy, bawi i wzrusza. ” B. Koronkiewicz

 

Pierwsze kroki dzieci skierowały do Janowskiego Ośrodka Kultury, gdzie oglądały spektakl teatralny ,,Królowa Śniegu” w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacyjnego z Krakowa. Baśń H.Ch. Andersena ma ponadczasowe przesłanie, gdyż opowiada o wielkiej przyjaźni dzieci, sile poświęcenia dla drugiej osoby i pokonywaniu przeszkód w osiąganiu zamierzonego celu. Dzieci oczarowane były grą aktorów, piękną scenerią i strojami, a także efektami specjalnymi i dobrą muzyką. W trakcie spektaklu publiczność niejako uczestniczyła w przygodach Gerdy i Kaja poprzez wspólny śpiew i zabawę. Aktorzy zebrali gromkie brawa, w pełni zasłużone. Była to lekcja pełna doznań artystycznych, a dla niektórych pierwsze spotkanie z teatrem.

Następna lekcja to lekcja przyrodnicza. W Nadleśnictwie Janów Lubelski dzieci podziwiały wystawę przyrodniczą ,,Lasy Janowskie”. Tu poznały zwierzęta i ptaki zamieszkujące okoliczne lasy oraz z ogromnym zainteresowaniem obejrzały film edukacyjny o głuszcach, stałych mieszkańcach naszych leśnych obszarów. Piękno Parku Krajobrazowego Lasy Janowskie i rezerwatu przyrody Imielty Ług zachęcają do spacerów, aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, a słowa poety K. I. Gałczyńskiego ,,Posłuchajmy jak bije olbrzymie, zielone serce przyrody” są zaproszeniem. Potem były jeszcze miłe chwile w skansenie leśnej kolejki wąskotorowej. Znajduje się tam bowiem dawny tabor kolei, który służył do wywozu drewna z lasów na potrzeby gospodarki.

Zadowoleni i pełni nowych doświadczeń oraz wiadomości wszyscy uczniowie wrócili do szkoły i z wielkim apetytem zjedli smaczny obiad w naszej stołówce. Ten dzień już przeszedł do historii, ale wspomnienia zostaną na dłużej.

 

Wychowawcy klas 1-3

A.Machulak; B. Szkutnik; B. Rogoża;B. Sokół;B. Pikula;E. Pyrak;

Nauka

Nauka przez zabawę Lekcje edukacyjne w Janowie Lubelskim

Utworzono dnia 06.04.2022, 12:13

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Lipiec 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Szkoła pamięta

Sieciaki.pl

Dajemy dzieciom siłę

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 47

W poprzednim tygodniu: 432

W tym miesiącu: 167

W poprzednim miesiącu: 2711

Wszystkich: 122955